Просмотров: 21017
Цього року у Швеції знову виникла проблема з нестачею сміття (в прямому сенсі). Переробка побутових відходів в електрику і тепло у Швеції набрала таких обертів, що на звалища країни відправляється тільки 4% сміття (тоді як у середньому по Європі близько 38%), а сміттєпереробний завод немає на чому працювати. Тепер Швеція буде щорічно забирати у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття, повідомляє ресурс ZN.UA
Цікаво, що в минулому році Швеція змогла переробити 99% відходів крани. Таких результатів вдалося досягти завдяки програмі переробки побутових відходів в електрику і енергію для обігріву.
На спеціальних підприємствах відходи спалюються, за рахунок цього нагрівається вода, яка обігріває житлові та адміністративні будівлі (забезпечуючи 20% центрального опалення в Швеції). Крім того, частина одержуваної енергії використовується для вироблення електрики, яка живить приблизно чверть мільйона будинків.
Така «гонка переробки» призвела до того, що Швеції не вистачає власного сміття для отримання з нього енергії. Тому країна вирішила постачати «цінний ресурс» із країн-сусідів (близько 800 тонн сміття). Найбільшим постачальником має стати Норвегія (тут спалювати свої відходи обходиться дорожче, ніж переправляти їх Швеції і при цьому доплачувати за переробку).
Однак, є й інша сторона медалі. Справа в тому, що підд час спалювання сміття у атмосферу потрапляють шкідливі викиди діоксинів. Крім того, в золі міститься чимало важких металів. Цей побічний продукт перетворення відходів в енергію необхідно відправляти на все ті ж звалища, тому він експортується назад до Норвегії.
Eco&Law по материалам:
http://ecotown.com.ua/
Обсудить на форуме
Похожие новости
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.